"Перш ніж написати про мої улюблені грудневі страви, я хотів би зробити відступ, яка ж їжа, на мою думку, популярна в грудні. По-перше, грудень — місяць передсвятковий, а це означає, що і страви мають бути із "родзинкою", - пише шеф-кухар Андрій Величко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"По-друге, у грудні вже досить холодно, тому їжа має бути поживною та відповідати сезону. Ну а по-третє, у грудні потрібно закінчити багато справ та проектів, встигнути все до Нового року. Тому і рецепти мають бути не з розряду «візьміть половину зарплати і цілий вихідний», а більш практичні. До таких страв я завжди відносив запечену, томлену, тушковану їжу. Їжу, приготування якої не потребує постійного багатогодинного перебування на кухні. Як правило, достатньо години на підготовку, а після цього можна займатися своїми справами.
Щодо курчати, то я радше мав на увазі молодого півника або курочку. Навіть бройлерна підійде. А краще — домашній бройлер. Або не бройлер. Але вони, на жаль, витіснили курку, що виросла у більш природний спосіб. Я, наприклад, і досі мрію відшукати в Україні добротну курку, не бройлерну, а зі смаком. Ось у Франції зберегли «Бресську породу» і подають її в ресторані зі сморжами. А у нас із цим туго. До речі, якщо у вас є контакти фермерів зі справжніми курочками — з мене рецепт!
Так, відволіклися. Курочку підготували. За вагою вона має бути не більше кілограма, а ідеально — 600−800 грам. У неї потрібно видалити крайню фалангу крила і обпалити, якщо залишилося пір'я. Мити не слід.
Батат достатньо очистити і нарізати великими шматками розміру 3−4 см. І переходимо до маринаду.
Змішуємо всі інгредієнти до однорідного стану, туди вичавлюємо сік мандаринів, та й самі мандарини залишаємо в маринаді. Ось цим усім добре й обмазуємо нашу курочку-курча. І так залишаємо на кілька годин. Ідеально — на ніч у холодильнику. Але й кількох годин перед запіканням вистачить.
Тут є нюанс. Я рекомендую використовувати " рукав" — так виходить соковитіше. І запікати слід так, щоб батат був знизу та навколо курочки. А саму курочку слід покласти на грудку — так вона не висохне. І добре все перемішайте — маринад повинен бути на всіх продуктах — адже він швидко стікає. Варто використовувати пензлик.
Температура — перші 15 хвилин 200℃, потім слід знизити температуру до 170−180℃ та запікати до готовності — тобто близько 30−40 хвилин.
Пропечений батат, який розім'яли в пюре разом із соками курочки та маринаду після запікання — особливого смаку гарнір! Впевнений, ви збожеволієте від нього. Ну а аромат трохи «димний» бессарабської паприки перетворить гарну курочку на ідеальну. Ось таку нескладну, але дуже грудневу страву можна приготувати на вечерю".
Літо - час консервації, то ж багато господинь уже приступили до роботи. Саме зараз дозрівають огірки, то ж слід підшукувати рецепти, як їх приготувати, аби це було і смачно, і бюджетно та корисно. За словами кулінарки Валентини Кошової, цей рецепт огір...
Часто господині скаржаться на те, що м'ясо після тривалого варіння залишається жорстким, його важко жувати, воно схоже на гуму. Найчастіше з такою проблемою стикаються при приготуванні яловичини або баранини, передають Патріоти України. Для вирішення ц...