Господарям на замітку! Чи можна консервувати з йодованою сіллю і як це вплине на смак овочів

Літо у розпалі, й господині уже активно перебирають у голові, як і що вони консервуватимуть на зиму. Та оскільки найбільший український виробник солі "Артемсіль" тимчасово зупинив роботу через війну, у багатьох виникають побоювання, чи вдасться у потрібний момент знайти цей необхідний для консервування продукт, передають Патріоти України.

Тому знову стало актуальним питання, як під час консервування на зиму замінити звичайну сіль і чи підійде для цього, приміром, йодована.

Раніше побутувала думка, що йодовану сіль ні в якому разі не можна застосовувати для консервування. І не дарма. Адже спочатку для того, щоб наситити сіль йодом, використовували йодид калію.

Проте ця речовина буле нестійкою, під час кулінарної обробки і зберігання вона швидко випаровувалася. Тому овочі, які консервували з такою сіллю, з часом змінювали свій смак і колір. Вони втрачали форму, могли стати гіркими чи почати бродити. Консервовані таким чином продукти не можна було довго зберігати. Саме з того часу господині собі затямили, що йодована сіль для заготівель на зиму абсолютно не годиться.

Проте зараз це правило по суті вже не актуальне. У наш час для насичення солі йодом використовується вже інша речовина – йодат калію. Якщо використовувати сучасну йодовану сіль для консервації, продукт, який ви хочете зберегти на зиму, не втратить свого смаку, кольору чи консистенції. Тому йодовану сіль можна спокійно застосовувати на рівні зі звичайною.

Господиням на замітку! Що робити із завітреним та жовтим салом

понеділок, 7 квітень 2025, 8:14

Буває, що сало не встигли використати. Воно лежить, та з часом стає жовтуватим, завітреним. Апетитним його важко назвати, смак також не викличе гастрономічного задоволення. Викидати, пересолювати, кудись використати — що робити із застарілим продуктом....

Перевірений спосіб! Як обсмажити мойву без бризок олії та запаху

понеділок, 7 квітень 2025, 7:13

Досвідчені господині знайшли чудовий спосіб смаження мойви або будь-якої іншої дрібної риби на сковороді. При цьому способі немає бризок з олії, брудного посуду, при тому, що можна смажити рибу навіть без кришки. І навіть запах смаженої риби не такий я...