Багато господинь думають, що деруни завжди і у всіх бувають синіми або сірими. І навіть не можуть припустити, що вони бувають іншого кольору, передають Патріоти України.
Адже не встигли натерти картоплю, а вона вже стала темною. Навіть якщо прискорювати процес і робити все за допомогою кухонного комбайна, деруни будуть темніти прямо на очах під час укладання їх на сковорідку.
Але є деякі премудрості. Ясна річ, що у досвідченої господині завжди є свої секретики. І чимало. Всього є кілька способів збереження натурального кольору картоплі. Найпростіший і дієвий — це додавання в тісто цибулі. Але тут потрібно діяти хитро. Якщо викладати цибулю свекрух тертої картоплі, то це не врятує ситуацію. Бажано робити шари.
Також можна в тісто капнути кілька крапель соку лимона. Якщо лимона під рукою не виявилося, тоді лимонна кислота розчиняється у воді. Ми ж знаємо, що завдяки вітаміну C освітлюється не лише шкіра на обличчі. Точно так же працює подрібнена цибуля з яблуком. Для одного кілограма картоплі буде достатньо однієї столової ложки.
Деякі вважають, що колір дерунів змінюють яйця. Тому деякі додають лише жовтки. Нібито завдяки ним деруни стають апетитніше. І тісто не стане темніти. Підходить в якості добавки кефір, йогурт, сметана і вершки.
Якщо додавати в деруни борошно, всього пару ложок, то завдяки йому тісто вийде більш в'язким. До того ж саме борошно зберігає дирунам природний колір. Між іншим деякі вважають за краще не користуватися борошном, а краще використовувати крохмаль. І завдяки йому тісто не темніє. Взагалі у кожній господині свої секрети. І ось один з них. Якщо додати в деруни вершки. Вони виходять світлими й ніжними.
Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...
Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...