Здавалося б, що може бути простішим за приготування котлет. У м'ясний фарш додаєте розмочений білий хліб, яйце, цибулину, перець та сіль — і готово. Однак, в декого ця страва може розвалюватися на сковороді і бути сухою. А в інших котлети вдаються соковитими та "повітряними". В чому ж секрет, передають Патріоти України.
З магазинного фаршу у вас ніколи не вдасться таких смачних котлет, як з домашнього, який ви самостійно прокрутили в м'ясорубці. Більше того, соковиті та "повітряні" котлети вийдуть, якщо змішати 2, а то й 3 різних види м'яса, наприклад, яловичину, курку та баранину.
Білий хліб вважається важливим компонентом фаршу. З'явився він в рецепті зовсім не для того, щоб заощадити. Коли ви розмочуєте в молоці білий батон, то він надає майбутній страві соковитості і ніжності. Без нього фарш вийде як на кебаб. Беріть для котлет вчорашній, трішки підсушений батон, оскільки свіжий та м'який надає страві ледь помітну кислинку. Кірки слід видалити, а м'якоть нарізати на шматочки і змочити в холодному молоці.
Цибулю найкраще нарізати кубиками, а потім злегка обсмажувати в олії. Тільки після цього відправляйте її в м'ясорубку, щоб прокрутити разом з м'ясом.
Дехто додає до фаршу жир чи сало, які під час смаження розтоплюються, що надає котлетам соковитості. Однак, щоб страва вийшла більш еластичною і "повітряною" краще додати вершки і невеликий шматочок розм'якшеного вершкового масла. Вершки кухарі рекомендують вводити у фарш у два етапи. Спочатку перша половина додається, коли прокручені м'ясо, цибуля та хліб. Фарш солиться і перчиться, а потім вимішується руками. Потім додається друга половина вершків і розм'якшене вершкове масло. Після цього фарш ще раз вимішується до однорідності, посуд накривається харчовою плівкою і залишається в холодильнику на 1 годину.
Коли фарш охолоне, починається найбільш цікавий секрет. У м'ясну суміш додається колотий лід. Саме завдяки цьому інгредієнту котлети вийдуть пишними і дуже соковитими. На 0,5 кг фаршу потрібно взяти 5-6 стандартних кубиків льоду, викласти у поліетиленовий пакет, подрібнити кухонним молотком і відправити у миску з фаршем. Не забувайте ще раз все добре вимішати і тільки після цього формуйте котлетки. Якщо у вас не виходить одразу посмажити всі котлети, то частину краще відправити в морозильну камеру, щоб лід не розтанув.
Найважливіше правило — викладати котлети у добре розігріту сковороду з олією, а потім обсмажувати на досить сильному вогні до рум'яної скоринки. Вогонь водночас не потрібно зменшувати. Потім перевернути котлети, обсмажити з іншого боку, зменшити вогонь, накрити сковорідку кришкою і смажити до готовності.
Існує ще один варіант приготування. Спочатку обсмажуєте з двох боків до рум'яної скоринки, а потім відправляєте в розігріту до 180 градусів духовку. Вистачить 15 хвилин, щоб страва була готова.
Картопляні чіпси давно стали популярною закускою, без якої не обходиться жоден кіносеанс або вечірка. Проте, регулярне вживання цього хрусткого задоволення може обернутися серйозними проблемами зі здоров’ям. І мова не лише про зайві кілограми, передают...
Хоч ми й охоче експериментуємо з новими рецептами, звичайна варена картопля досі залишається основою домашніх страв. Вона смачна, ситна й універсальна. Проте її приготування часто здається нудним і довгим. Добре, що є прості трюки, які не лише прискоря...