ТОП-5 помилок, через які гречка виходить несмачною і не розсипчастою

Несмачну гречку приготувати неважко – важко зварити смачну та розсипчасту кашу. Цьому заважають п’ять помилок, які окремі господині не враховують. Розкажемо, як правильно варити гречку, передають Патріоти України.

Порада № 1

Важливо промити крупу від пилу та сміття, одночасно очищаючи від крохмального та борошнистого пилу. Без цього розсипчастої каші не зварити. Ще краще промити крупу в гарячій воді, а потім залити водою, довести до кипіння, злити і промити.

Порада №2

Ще не варто варити невелику кількість крупи у великій каструлі. Важливо, щоб гречка лежала високим шаром – так вона краще пропарюватиметься. Однак у надто маленькій каструлі крупа може пригоріти.

У низькому та широкому посуді вода швидко випарується, а крупа не встигне проваритися.

Порада №3

Якщо перед варінням обсмажити промиту крупу в маслі, то у каші з’явиться приємний гіркувато-горіховий присмак. Але не можна обсмажувати мокру гречку – спочатку потрібно просушити крупу та прожарити на сухій сковорідці, постійно помішуючи.

Тепер можна обсмажувати. На 250-300 гр крупи беруть 1-2 ст. л. рослинної олії.

Порада №4

Заливати гречку для варіння потрібно окропом. Так крупа прогріватиметься рівномірно, але раніше не звариться. Щоправда, буде смачною та розсипчастою.

Порада №5

По готовності потрібно укутати кашу рушником і залишити настоятися хвилин на 30. За цей час вона добре розпариться, стане смачною і не перевариться.

Любите гречку? Ось що обов’язково потрібно про неї знати

субота, 12 липень 2025, 17:09

Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...

Пийте каву правильно: Коли вона працює, а коли шкодить кишківнику

субота, 12 липень 2025, 13:05

Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...