Несмачну гречку приготувати неважко – важко зварити смачну та розсипчасту кашу. Цьому заважають п’ять помилок, які окремі господині не враховують. Розкажемо, як правильно варити гречку, передають Патріоти України.
Важливо промити крупу від пилу та сміття, одночасно очищаючи від крохмального та борошнистого пилу. Без цього розсипчастої каші не зварити. Ще краще промити крупу в гарячій воді, а потім залити водою, довести до кипіння, злити і промити.
Ще не варто варити невелику кількість крупи у великій каструлі. Важливо, щоб гречка лежала високим шаром – так вона краще пропарюватиметься. Однак у надто маленькій каструлі крупа може пригоріти.
У низькому та широкому посуді вода швидко випарується, а крупа не встигне проваритися.
Якщо перед варінням обсмажити промиту крупу в маслі, то у каші з’явиться приємний гіркувато-горіховий присмак. Але не можна обсмажувати мокру гречку – спочатку потрібно просушити крупу та прожарити на сухій сковорідці, постійно помішуючи.
Тепер можна обсмажувати. На 250-300 гр крупи беруть 1-2 ст. л. рослинної олії.
Заливати гречку для варіння потрібно окропом. Так крупа прогріватиметься рівномірно, але раніше не звариться. Щоправда, буде смачною та розсипчастою.
По готовності потрібно укутати кашу рушником і залишити настоятися хвилин на 30. За цей час вона добре розпариться, стане смачною і не перевариться.
Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...
Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...