Варто знати! Чи правда, що яйця дуже шкідливі через холестерин

Яйця справді містять значну кількість харчового холестерину (близько 186 мг у середньому яйці) – але в більшості людей він мало впливає на рівень «поганого» LDL-холестерину в крові. Дослідження показують, що організм компенсує надходження холестерину з їжею, зменшуючи його власне виробництво в печінці, передають Патріоти України.

Американська Асоціація Серця (AHA) більше не обмежує споживання яєць для загалом здорових людей. У своїх найновіших рекомендаціях вони зазначають, що до одного яйця на день цілком безпечно включати в “серцево-здоровий” раціон, якщо рівні LDL низькі і загальний раціон збалансований.

Велике рандомізоване дослідження показало: учасники, які вживали до 12 яєць на тиждень, не мали суттєвих змін у загальному чи LDL-холестерині після чотирьох місяців порівняно з тими, хто їв менше двох яєць на тиждень.

Однак людям із діабетом або вже встановленими серцево-судинними захворюваннями варто бути обережнішими: деякі великі спостережні дослідження повідомляють про підвищений ризик при споживанні понад 7 яєць на тиждень у цій групі.

Крім холестерину, яйця багаті на високоякісний білок, вітаміни D, B12, A, холін та антиоксиданти (лютеїн, зеаксантин). Вони підтримують роботу мозку, зір і імунітет, тож користь яєць часто перевищує потенційні ризики.

Висновок: для здорових людей 1 яйце на день – цілком безпечно й навіть корисно. Якщо у вас проблеми з діабетом чи ССЗ, проконсультуйтеся з лікарем і слідкуйте за загальним раціоном і рівнями холестерину в крові

Любите гречку? Ось що обов’язково потрібно про неї знати

субота, 12 липень 2025, 17:09

Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...

Пийте каву правильно: Коли вона працює, а коли шкодить кишківнику

субота, 12 липень 2025, 13:05

Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...