Купуючи банний рушник, хочеться бути впевненим у тому, що текстиль надовго збереже первозданний вигляд. Але насправді відбувається все інакше, передають Патріоти України
Через численні прання в машинці-автомат, махрова тканина згодом грубіє, зминається і через пару місяців нова річ особливо нічим не відрізняється від таких же застираних рушників, що лежать у комоді.
Якщо після прання рушник став грубим і колючим, не хвилюйтеся, що він залишиться таким назавжди. Є способи змінити і відновити початковий вид виробу. Про них ми зараз розповімо.
Завдяки пухкій структурі, м'якому довгому ворсу і натуральному складу цей вид тканини має унікальні властивості, які відрізняють його від інших матеріалів. За рахунок великої поверхні ворсинок рушники з махри відмінно вбирають воду та масажують тіло, а також мають стійке забарвлення та не викликають алергії.
Махрова тканина має свої недоліки:
Є чимало факторів, що впливають на м'якість виробу:
Правильне прання – перше, що впливає на зовнішній вигляд рушника. Щоб воно залишалося м'яким і пухнастим, його не рекомендують прати в режимі "Економія води", не потрібно встановлювати великі обороти (максимум 800 оборотів). Щоб петлі не витягувалися, заповнюйте барабан не більше ніж на 70%. Не стирайте пухнасті рушники з речами, де є гачки або кнопки.
Найкращий засіб для прання махрових рушників – гелі або миючі засоби. Якщо ви все ж таки вирішите прати рушники порошком, то встановіть на машинці додаткове полоскання, щоб вимити всі гранули з текстилю. Експерти радять прати махрові рушники миючим для кольорової білизни, щоб зберегти колір.
Існують спеціальні магазинні засоби для пом'якшення тканини. Але не всі господарки їх люблять використовувати. Тому у господарстві вже давно розробили методи, які перевірені часом та їх ефективність доведена.
Сіль | Харчова сіль здатна пом'якшити тканину. Засипте її в лоток пральної машини, змішавши з пральним порошком (3 столові ложки). Є ще один спосіб: розведіть 3 ложки солі в 200 мл води і залийте в бак пральні. |
Оцет | Залийте 0,5 склянки 9% оцту в лоток для кондиціонера. Оцет не тільки зробить рушник м'яким, а й допоможе усунути неприємний запах. |
Сода | Харчова сода допоможе зробити воду м'якшою. Просто додайте 3 столові ложки соди в барабан пральної машини. |
Харчова сода та 9% оцет | Залийте в лоток для ополіскувача 0,5 склянки 9% оцту, а барабан пральні додайте 0,5 склянки харчової соди. Цей спосіб особливо підійде для білих речей, так як має відбілюючий ефект. |
Є ще один варіант зробити рушники м'якими – це приготувати самому ополіскувач. Для цього змішайте склянку води з такою ж кількістю харчової соди, додайте до цього шість склянок 9% оцту. Суміш почне спінюватися. Зачекайте, поки цей процес завершиться і додайте шість склянок води. Щоб кондиціонер мав приємний аромат, додайте до розчину ефірну олію. Таку суміш можна легко використовувати замість магазинного ополіскувача.
Неправильне сушіння також призводить до того, що рушник стає жорстким. Є ряд правил, дотримуючись яких можна зберегти рушник м'яким і пухнастим.
Якщо все ж таки не вдалося зберегти рушник м'яким і він уже став практично дерев'яним, не поспішайте викидати його. Виріб можна зробити м'яким, вдавшись до простих народних рецептів. Якщо ваш рушник став грубим після прального порошку, просто замочіть його в холодній воді на ніч. А потім прополощіть і відправте сушитися. Цей спосіб допоможе вимити залишки миючого засобу з ворсинок та зробить текстиль м'яким та пухнастим. Ви також можете замочити старий рушник у розчині солі на 30 хвилин.
Також чайна сода допоможе відновити зіпсовані неправильним пранням махрові рушники. Для цього замочіть їх на 1 годину в содовому розчині (на 1 літр води 3 столові ложки соди) і потім добре прополоскайте в чистій прохолодній воді.Ще один спосіб позбутися жорсткості махрового рушника – обробити його парою. Це найпростіше зробити за допомогою парогенератора або звичайної праски. Якщо ви подбаєте про правильний догляд для своїх рушників і дотримуєтеся рекомендацій виробника, то вироби надовго збережуть свою новизну та м'якість.
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...
Правильне харчування допомагає зміцнити здоров’я серцево-судинної системи, судин та запобігти хворобам. Нутриціолог назвала корисні продукти, які мають бути у раціоні,. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про 20 продуктів харчування, які допомагають...