Практично кожен домашній кухар стикався з ситуацією, коли забув вчасно розморозити курку. Це затримує вечерю, ламає плани та змушує шукати способи прискореного розморожування. Але деякі методи можуть бути небезпечними для здоров’я. Про це пише Delish, передають Патріоти України.
Одна з найгірших ідей – залишати курку під сонячним промінням або занурювати її в гарячу воду. Це може спричинити розмноження бактерій, зокрема сальмонели, здатної викликати харчове отруєння. Щоб уникнути ризиків, дізнайтеся про найкращі та найбезпечніші методи розморожування курятини за порадами експерта з безпеки харчових продуктів Еллен Штайнберг.
Незалежно від обраного методу розморожування важливо запобігти поширенню бактерій. За даними Міністерства сільського господарства США, близько 4% курятини у супермаркетах містять сальмонелу.
Навіть у герметичному пакуванні можливі мікропошкодження або залишки соку від інших упаковок. Тому:
Розморожування курятини у холодильнику займає багато часу, але це єдиний спосіб, який дозволяє повторно заморозити м’ясо без ризиків.
Якщо потрібно розморозити курку швидко, холодна проточна вода – найкращий варіант.
Опустіть м’ясо в миску під струмінь води (до 70°F / 21°C). Статична вода менш ефективна, бо швидко охолоджується. Не використовуйте гарячу воду! Це нагріває зовнішні частини м’яса до небезпечних температур, тоді як всередині воно залишається замороженим. Деякі шматки розморозяться вже за 15 хв.
Мікрохвильова піч – найменш рекомендований спосіб:
Такий метод можна використовувати лише в екстрених ситуаціях, наприклад, якщо курка буде подрібнена або приготована у великій кількості соусу.
Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...
Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...