Котлети - популярне і просте блюдо, рецепт якого передається з покоління в покоління. Наші бабусі і мами готують їх з різного м'яса - свинини, яловичини, курки або індички, але іноді, незалежно від виду фаршу і строгості достримання рецепту, блюдо виходить несмачним, передають Патріоти України.
Існує величезна кількість рецептів котлет, але будь-який з них не допоможе вам приготувати смачну страву, якщо ви не знаєте маленьких хитрощів і з разу в раз повторюєте одні і ті ж помилки. Запишіть собі наведені нижче 6 пунктів, щоб котлети завжди виходили чудовими.
Не робіть занадто рідкий фарш для котлет
Через те, що ви додаєте занадто багато борошна, хліба або молока, заміс виходить занадто рідким. Він не ліпиться і липне, з нього складно сформувати котлети - швидше за все, вони будуть розвалюватися. Щоб уникнути цього, строго дотримуйтесь рецептури або "скріпіть" його борошном\крохмалем.
Корисний лайфхак: перед смаженням залиште фарш на 2 години в холодильнику, щоб він встиг загуснути.
Перевірте, чи достатньо розігріли сковороду
Часто буває так, що під час смаження котлет на сковороді починає горіти олія - це відбувається через недостатнє нагрівання. Тепла сковорода не подарує вам смачні та соковиті котлети, а ось розігріта по максимуму - так. Коли ви виллєте на неї олію, а потім викладете фарш, рідина не буде "стріляти", а котлети добре просмажаться усередині, утворивши привабливу скоринку зовні.
Подумайте, навіщо відбивати фарш
Відбивання фаршу - це необхідна дія, якщо вам потрібно збільшити можливість "склеювання" м'яса. Для таких страв як "люля-кебаб" це виправдано, але для звичайних котлет - ні. Коли ви відбиваєте фарш, з нього виходить зайва волога, тому він стає більш в'язким і липким, а котлети потім розвалюються. Фарш для котлет досить добре вимісити і залишити в холодильнику.
З'ясуйте, коли і як смажити котлети на сковороді
Поширена помилка багатьох господинь - починати смажити котлети відразу після замішування фаршу. В результаті м'ясо не встигає "насититися", а заміс - загуснути, тому котлети виходять сухими і розвалюються. Порада тут така ж, як і в першому пункті - після замішування фаршу дайте йому трохи постояти в холодильнику.
Скільки смажити котлети - теж хороше запитання. Занадто довго їх томити не можна, адже це "вбиває" смак і соковитість. Для котлети, розміром з долоню, досить двох хвилин смаження з кожного боку, використовуючи вогонь середньої інтенсивності. Після цього - під кришкою на 4-5 хвилин.
Визначтеся, чи потрібно тушкувати котлети після смаження
Насправді, тушкувати котлети в соусі - це звичка, сформована у багатьох. Сам по собі соус ніякої небезпеки не несе, але коли він з'єднується з соком з-під котлет, а ви при цьому ще й тушкуєте все це 10-15 хвилин, котлети в результаті розвалюються. Найправильніший варіант - прогріти котлети з соусом 4-5 хвилин і відразу вимкнути.
Запам'ятайте, як краще довести котлети до готовності
Сирі свинячі котлети - це небезпека, якій ви піддаєте себе і свою сім'ю. Недосмажене м'ясо може бути тільки у випадку з телятиною або яловичиною, але свинину завжди потрібно готувати "well done". Для того, щоб перевірити готовність котлети, розріжте її навпіл - м'ясо повинно бути білого кольору, а не рожевого, і вже тим більше - не червоного.
Те ж саме стосується і лайфхака про те, як розігріти котлети. На другий день вони, зазвичай, не такі смачні, тому їх цілком можна розігріти на сковороді з соусом, щоб "оновити" смакові якості. До речі, це ще одна з причин, чому котлети пересушувати не варто - на другий-третій день вони стануть ще більш сухими і несмачними.
Кулінарами не народжуються, а ними стають упродовж життя, щорічно відточуючи свій професіоналізм. Кожен із чогось починав. Ознайомтесь із деякими лайфхаками та секретами приготування страв, передають Патріоти України. Приготування бульйону. Щоб приготу...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...