Такого ви точно не знали! Лайфхаки, як зі звичайної страви зробити кулінарний "шедевр"

М’ясо – універсальний продукт, який чудово вписується у сніданок, обід чи вечерю. Поспіхом запечений стейк або засмажені котлети теж з’їдаються, але якщо застосувати пару хитрощів, то вони стануть у рази смачнішими:

  • Натирай маслом м’ясо, а не сковорідку. Зазвичай при обсмажуванні м’яса олію наливають на розігріту сковороду. Далі трапляється неприємність: розлітаються масляні бризки, а саме м’ясо прилипає до дна. Щоб цього не сталося, м’ясо та сковорода мають бути абсолютно сухими. Просушіть м’ясо паперовим рушником, а потім натріть його сумішшю оливкової олії та морської солі. Сполосніть і нагрійте сковорідку, на повністю суху сковорідку викладіть шматки м’яса. Обсмажте із кожного боку по дві-три хвилини. Цього достатньо, щоб на поверхні утворилася рум’яна скоринка, а сік ретельно запечатався усередині. Доводити м’ясо до готовності краще не на сковороді, а в духовці. Так воно прожарюється рівномірно і виходить соковитішим.

  • Не шкодуй спецій. М’ясо цікаве тим, що активно вбирає аромати духмяних трав і спецій. Це дозволяє щоразу готувати звичні страви по-новому, надаючи їм оригінальних смакових відтінків. Найбільш піддатливі в цьому плані свинина і курка, яловичина і баранина складніше вбирають прянощі, тому для них варто підбирати більш запашні комбінації. Відмінно підійдуть майоран, базилік, чебрець, орегано, перець чилі, розмарин, шавлія та естрагон. Далі потрібно обваляти шматок м’яса в цій пряно-масляній суміші і відправити нудитися в духовку.

  • Вимочуй м’ясо в маринаді. Щоб не пересушити м’ясо при запіканні, вдайся до нехитрого прийому – вимочування в маринаді. Це може бути гранатовий сік та паприка, червоне сухе вино та томатна аджика, лимонний сік, свіже листя м’яти та часник або соєвий соус, оливкова олія та мед. Після того, як м’ясо промаринується, поклади його на розпечену сковороду і дочекайся, поки м’ясо підрум’яниться з обох боків. Далі переклади його на лист і відправ у попередньо розігріту до 200 градусів духовку.

  • Експериментуй зі смаками. Не бійся додавати до фаршу різні продукти у процесі формування котлет. Наприклад, рис, кабачок, гарбуз, моркву, будь-який твердий сир, свіжу зелень чи яблуко. Вони допоможуть зберегти вологість та збагатити смак та текстуру котлети. Тільки не подрібнюйте продукти в блендері – фарш вийде занадто жирним і котлета втратить форму. Якщо захочеться надати страві ніжнішої консистенції та вершкового смаку, то можна покласти всередину кожної котлети трохи вершкового масла.

  • Перевіряй температуру м’яса. Щоб переконатися в тому, що стейк готовий або кілька різних шматків м’яса дійшли одночасно, потрібно виміряти їх внутрішню температуру. Для цього використовують цифрові зондові термометри, які забезпечують миттєве та точне зчитування температури та виводять її значення на табло. Остання залежатиме від ступеня просмаження, який хочеться отримати: 50-54 градусів – Rare (сире або з кров’ю), 55-59 – Medium Rare (напівсире), 60-64 – Medium (середньопрожарений), 65-69 – Medium Well ( майже просмажений), 70-100 – Well Done (абсолютно просмажений). Завдяки такому корисному девайсу не доведеться переживати, що м’ясо залишилося сирим або пересушилося на сковороді або в духовці. Не квапся відразу ж подавати стейк на стіл – дай йому трохи охолонути і розкрити свій смак.
Джерело: ПростоВей

Такого ви точно не знали! Лайфхаки, як зі звичайної страви зробити кулінарний "шедевр"

неділя, 24 листопад 2024, 17:08

М’ясо – універсальний продукт, який чудово вписується у сніданок, обід чи вечерю. Поспіхом запечений стейк або засмажені котлети теж з’їдаються, але якщо застосувати пару хитрощів, то вони стануть у рази смачнішими:

Наслідки дуже сумні: Лікар попередив про небезпеку регулярного вживання червоного м’яса

неділя, 24 листопад 2024, 14:07

Щоб уникнути багатьох проблем, необхідно знати, що є головним джерелом хвороб на традиційному святковому столі, особливо напередодні травневих вихідних, передають Патріоти України. Згідно з проведеними дослідженнями лікаря Бергмана було виявлено, що що...